عسل های تک گل 2018-04-21T20:31:28+00:00

عسل تک گل

عسل تک گل چیست ؟

یکی از روشهای دسته بندی عسل طبیعی ،دسته بندی بر اساس نوع گیاه و یا گیاهانی است که زنبور عسل از آن تغذیه نموده است .
در برخی از مناطق کشور عزیزمان پوشش گیاهی به نحوی است مزارع و یا مراتع دارای پوشش غالبی از یک نوع گیاه میباشد .این پوشش غالب میتواند بین ۵۰ تا ۸۰ درصد باشد.

معمولا جایی وجود ندارد که ۱۰۰ درصد گیاهان تنها از یک نوع باشند .بنابراین وقتی میگوییم عسل تک گل منظور این است که زنبورهای عسل، در محلی به جمع آوری شهد گیاهان مشغول بوده اند که گیاه غالب آن منطقه از نوع از یک نوع بوده است.
مثلا در جنوب کشور مناطق بزرگی وجود دارد که درختان سدر ( درخت کنار ) وجود دارد . در آن مناطق زنبورهای عسل که از شهد آن درختان تغذیه میکنند عسلی با شهد غالب کنار جمع آوری می‌کنند و عسل تک گل کنار را تولید می‌کنند.
در شمال کشور در باغات مرکبات نیز به اینصورت شهد گلهاو شکوفه‌های درختان پرتغال و نارنگی و نارنج و… توسط زنبورهای عسل به عسل مرکبات تبدیل می‌شود.

انواع عسل تک گل

از دیگر انواع  عسل تک گل میتوان به عسل‌تک گل  گون کتیرا ، گون گز انگبین ، یونجه ، جعفری ، گشنیز ، اقاقیا ، سیاه دانه ، آفتابگردان ، آویشن و… نام برد. در برخی از مناطق ایران به خاطر پوشش گیاهی بسیار متنوع ، عسلهای جمع آوری شده توسط زنبورها عملا مخلوطی است از صدها و شاید هزاران گونه گیاه متنوع است. به طور مثال در مناطق شمال و شمال غربی کشور مثل سبلان ، سرعین ، ارومیه و تبریز  ، عسلهای جمع آوری شده چنین خصوصیتی دارند این عسل‌ها عمدتا به عسل چند گیاه معروفند . کاملا مشخص است که هر یک از انوع عسل تک گل  دارای خواص، طعم  و رنگی متفاوت هستند. اگر چه همه انواع عسل ” البته از نوع طبیعی ” آن شفا بخش هستند اما در طب سنتی ما اینگونه بیان شده که هر یک از انواع عسل تک گل برای درمان بیماری خاصی بهتر میباشد . فروشگاه عسل هپی هانی سعی خود را بر آن داشته است که  مرغوب‌ترین انواع عسل تک گل را که خواص درمانی خاصی دارند را از سراسر کشور انتخاب و پس از بسته بندی در شرایط استاندارد ، عرضه نماید

عسل کنار

 عسل تک گل کنار شهد جمع‌آوری‌شده از گل‌های درخت سدر و فرآوری شده توسط زنبوران عسل است .عسل کنار با رنگ عقیقی متمایل به قرمز ، درحالی ‌که تولید تازه باشد همان بوی معطر درخت سدر در مهر و آبان را دارد . و علاوه بر خواص عمومی عسل دارای ویژگی‌های منحصر به‌فرد می‌باشد .

عسل کنار - عسل سدر
اطلاعات بیشتر
سفارش محصول

 عسل یونجه

عسل تک گل یونجه مقوی مغز و اعصاب بوده و حافظه را افزایش می دهد  و برای افرادی که خون دماغ می شوند بسیار نافع است . این عسل بسیار خوش عطر و طعم میباشد . ملین و خون ساز است ، خاصیت چاق کنندگی دارد ، بند آورنده خون‌روی است ،تحلیل برنده ورم های بدن می باشد ، مفید برای اختلالات عادت ماهیانه خانم ها می باشد ، برای افرادی که دچار لرزش های اندام شده‌اند مفید است ، نشاط آور بوده و به انسان آرامش می دهد .

عسل یونجه
اطلاعات بیشتر
سفارش محصول

عسل گزانگبین

عسل تک گل گون گزانگبین مقوی و مفید برای مغز و اعصاب، انرژی زا و تقویت حافظه، برای کم خونی مفید است، خواب آور، تقویت معده، ملین، موثر برای ورم ملتحمه چشم، مفید برای زخم های و دردهای چشمی، برای خشونت سینه و حلق و حنجره خوب می باشد، مفید برای گرفتگی صدا، تقویت روده، درد کلیه، مثانه، مجاری ادراری.

عسل کوهی گزانگبین
اطلاعات بیشتر
سفارش محصول