عسل و سلامتی ذهنی

عناوین

ذهن سالم با عسل

عسل و سلامتی

در این بخش از مقالات وب سایت هپی هانی ، مقالات سلامتی  قرار است مطالبی را مطالعه و مشاهده کنید که به سلامتی عمومی شما کمک می‌کند. البته پیشاپیش باید بگویم این مطالب ارتباط چندانی با عسل ندارد و تقریبا میتوان گفت سلامتی بیشتر با ذهن سالم در ارتباط است.

من به خوبی می‌دانم شما که برای خرید عسل طبیعی هزینه می‌کنید، می‌خواهید یک تغذیه‌ی سالم مقوی و طبیعی برای خود و خانواده‌تان تهیه کند. در غیر این صورت می‌توانستید خوراکی‌های بسیار ارزانتری ( مثل مربا و یا عسل تغذیه شده با شکر )  تهیه کنید.

اگر چه تهیه این مواد خوراکی ارزان قیمت در ابتدا به نظر اقتصادی به نظر میرسند ولی پس از مدتی باعث ایجاد انواع بیماری‌ها می‌شود. اما مطلب مهمتر اینکه تهیه خوراکی بی‌کیفیت یک نوع طرز فکر و عادتی است که در بقیه جوانب زندگی رایج است.

از طرف دیگر برای سلامتی و زندگی سالم، نه تنها جسم شما باید خوراکی سالم و ارزشمند مصرف کند، بلکه نیازمند خوراکی مناسب برای برای ذهن و روان خود هستید.

عقل سالم در بدن سالم! یک توهم بزرگ

مدتها بود که ضرب‌المثل عقل سالم در بدن سالم است فکر مرا مشغول خود کرده بود. چرا که افرادی را می‌شناختم که بدن سالمی نداشتند؛ افراد معلولی که حتی توان حرکت نداشتند مثل پروفسور استیفن هاوکینگ دارای عقل و هوش استثنایی بوده‌اند و در عوض افراد زیادی که از نظر جسمی سالم بوده ولی عقلی معیوب داشته‌اند و یا از نظر روحی افسرده بوده‌اند.

مطالعات فراوان و مختلفی که در حوزه‌های روانشناسی، خودشناسی، طب مکمل و توسعه فردی داشتم مرا به این نتیجه رساند که بهتر است این ضرب‌المثل به این شکل تغییر کند: ذهن سالم منشاء سلامتی است.

من معتقدم که انسان یک موجود مادی صرف نیست و به احتمال زیاد شما نیز همین اعتقاد را دارید. انسان علاوه بر خوراک جسمی نیاز به خوراک معنوی و ذهنی مثبت دارد تا سلامتی خود را حفظ کند و یا بیماری‌های موجود خود را که اغلب ریشه در خوراک ذهنی دارد برطرف کند.

به همین دلیل و دلایل دیگری که بعدا اشاره خواه کرد تصمیم گرفتیم مطالبی را در این مورد بر اساس تجارب شخصی و مطالعات مرتبط در این وب سایت آماده و در اختیار علاقه‌مندان بگذارم. همچنین برای ترویج فرهنگ سلامتی ذهنی جملات کوتاهی بعنوان برچسب‌، پشت ظروف عسل هپی هانی نصب کنم تا علاوه بر خوراک جسمی، در خوراک ذهنی سالم هم منشاء اثری باشم.

این خوراک‌های ذهنی عمدتا بر پایه تفکر مثبت، توجه به احساسات، سپاسگزاری از خداوند و مبحث شعور آب برنامه ریزی شده که در مطالب آتی به تفضیل درباره آنها اطلاع رسانی می‌کنم. همچنین سعی می‌کنم این مطالب را از طریق شبکه‌های اجتماعی دیگر مثل اینستاگرام انتشار دهم. امیدوارم در این مسیر موفق باشم و همراهی خداوند و شما دوستان عزیز را داشته باشم.

 

4 3 آراء
رأی دهی به مقاله / متن
4 3 آراء
رأی دهی به مقاله / متن
عضویت
اطلاع رسانی
guest
نام و نام خانوادگی

0 نظر
فیدبک‌های داخلی
مشاهده همه نظرات