قیمت عسل در سال ۱۴۰۰

ما سعی می‌کنیم در طول سال قیمت عسل هایمان را تغییر ندهیم. اما متاسفانه گاهی مجبور به اینکار می‌شویم. در حال حاضر قیمت عسل طبیعی در سال ۱۴۰۰ مطابق مقادیری است که در بخش فروشگاه یا جدول زیر مشاهده می‌کنید. البته ممکن است در فروشگاه تخفیف‌های لحاظ شده باشد. بنابراین بهتر است قیمت عسل را در آنجا ببینید. این اعداد شامل محصولاتی می‌شوند که موجود باشند.

قیمت‌ عسل ها که معمولا در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها شاهد آن هستیم، عسل‌هایی هستند که زنبور، از شکر تغذیه کرده و یا کلا با شکر تهیه شده باشد ( عسل تقلبی ). ما چنین محصولاتی برای ارائه نداریم.

جدول قیمت عسل در سال ۱۴۰۰

ردیف ….. نوع عسل ………….. قیمت عسل ( تومان )

۱ ……… عسل کنار ……………    ۱۸۵.۰۰۰ 

۲ ……… عسل کردستان ………. ۱۵۵.۰۰۰ 

۳ ……… عسل سیاه دانه ………. ۲۱۵.۰۰۰ 

۴ . عسل و خشخاش . ۵۹.۰۰۰ ( ۳۰۰ گرمی )

۵ ……… عسل آویشن ………….. ۱۹۵.۰۰۰

۶ ……… عسل گون گزانگبین….. ۱۶۵.۰۰۰

۷ ……… عسل بهار نارنج ………. ۱۸۵.۰۰۰

۸……… عسل کوهی …………… ۱۸۵.۰۰۰

۹..عسل اکسیر جوانی . ۸۹.۰۰۰ ( ۳۰۰ گرمی )

۱۰……… عسل یونجه ………….. ۱۸۵.۰۰۰

۱۱……… عسل با زعفران ………. ۱۸۵.۰۰۰

۱۳……… عسل سبلان ………….. ۲۳۰.۰۰۰

۱۴……… عسل قنقال ………….. ۱۹۷.۰۰۰

۱۵……… عسل ارگانیک فوراور ………….. تماس

۱۶……… عسل زرشک ………….. ۳۵۵.۰۰۰

۱۲.. عسل مغز آجیلی . از ۱۲۴.۰۰۰ ( وزن متفاوت)

عوامل تاثیر گذار بر قیمت عسل طبیعی

قیمت عسل طبیعی به عوامل مختلفی بستگی دارد البته هر سال هم با توجه به شرایط اقتصادی کشور، حداقل حقوق کارگر، وضعیت آب و هوا و بارندگی، میزان برداشت عسل از کندوها و ده‌ها پارامتر دیگر هر ساله تغییر می‌کند.

علاوه بر اینها چند عامل مهم دیگر نیز وجود دارد که تاثیرات زیادی روی قیمت عسل دارد و در اینجا شما با آنها آشنا می‌شوید:

کیفیت عسل

مهمترین عامل در قیمت عسل ، کیفیت عسل است. البته کیفیت عسل فقط و فقط با آنالیز عسل در آزمایشگاه های استاندارد که زیر نظر سازمان غذا و دارو هستند باید انجام شود.

ما در عسل هپی هانی خود را مقید به انجام اینکار می‌دانیم و نتایج آزمایش عسل را برای هر محصول در برگه هر محصول قرار داده ایم. به طور مثال می‌توانید نتیجه آزمایش عسل گون را در اینجا مشاهده کنید.

تاثیر نوع و کیفیت عسل بر قیمت عسل

نوع عسل

پارامتر دیگری که بر روی قیمت عسل تاثیر دارد نوع گیاهانی است که زنبور عسل از آن تغذیه می‌کند.

همانطور که می دانید برداشت عسل تک گل در زمان و مکان محدودی انجام می‌شود که بین آنها نیز اختلاف زیادی هست. مثلا عسل سیاه دانه در مدت کوتاهی برداشت میشود و قیمت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارد و بیشتر عسل‌های چهل گیاه به مراتب قیمت کمتری دارند.

بسته بندی

مورد دیگری که باعث اثر گذاری روی قیمت عسل می‌شود، نوع و کیفیت بسته بندی و کیفیت ظروف آن است.

بهترین ظرف برای بسته‌بندی انواع مواد غذایی ظروف شیشه‌ای است که هیچ گونه واکنش شیمیایی نسبت به آن اتفاق نمی‌افتد. ظروف پت و ظروف فلزی نیز برای بسته بندی عسل استفاده می‌شوند.

هپی هانی بسته بندی خود را از بهترین انواع ظروف پت PET انتخاب کرده تا ارسال آن به سراسر کشور با امنیت بیشتری انجام شود. این ظروف کاملا بهداشتی و مطابق با استاندارد ملی ایران است.

عسل وارداتی

اگرچه بیشتر عسل مصرفی ایران تولید داخل کشور است، مقادیری عسل وارداتی که از کشورهای دیگر نیز وارد ایران می‌شوند وجود دارند. واردات عسل بیشتر از کشور آلمان ، اسپانیا و استرالیا انجام می‌شود که قیمت این عسل‌ها نیز نسبتا گران است.

آیا قیمت عسل بالا، معرف کیفیت بیشتر عسل است؟

متاسفانه این روزها باورهای سفید یا سیاه در مردم شکل گرفته است. برخی افراد معتقدند هر چقدر پول بدهی آش میخوری و بهای گزافی را برای خرید عسل معمولی می‌پردازند . از طرف دیگر برخی دیگر معتقدند همه‌ی عسل‌ها تقلبی است و هیچ یک از محصولات بازار  کیفیت ندارد.

در این‌باره عسل هپی هانی رسالت خود را تهیه و تامین عسل طبیعی با بهترین کیفیت موجود و قیمت مناسب می‌داند و برای این امر تمام تلاش خود را انجام می‌دهد.

تاثیر بسته بندی بر قیمت عسل