قیمت عسل سال 1401

ما سعی می‌کنیم در طول سال قیمت عسل هایمان را تغییر ندهیم. اما متاسفانه گاهی مجبور به اینکار می‌شویم. در حال حاضر قیمت عسل طبیعی در سال 1401 مطابق مقادیری است که در صفحه خرید عسل طبیعی یا جدول زیر مشاهده می‌کنید. البته ممکن است در فروشگاه تخفیف‌های لحاظ شده باشد. بنابراین بهتر است قیمت عسل طبیعی هپی هانی را در آنجا ببینید. البته توجه کنید که این قیمتها شامل محصولاتی است  که موجود باشند.

قیمت‌ عسل هایی که معمولا در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها شاهد آن هستیم، عسل‌هایی هستند که زنبور، از شکر تغذیه کرده و یا کلا با شکر تهیه شده باشد ( عسل تقلبی ). ما چنین محصولاتی برای ارائه نداریم.

 

ویدیو قیمت عسل طبیعی 

 

جدول قیمت عسل سال 1401

 

نوع عسل / لینک معرفی قیمت عسل( تومان ) لینک محصول
عسل کنار 285.000 خرید عسل کنار
عسل کردستان 205.000 خرید عسل کردستان
عسل سیاه دانه 290.000 خرید عسل سیاه دانه
عسل آویشن 290.000 خرید عسل آویشن
عسل گون گزانگبین 215.000 خرید عسل آویشن
عسل بهار نارنج ( مرکبات ) 265.000 خرید عسل بهار نارنج
عسل کوهی 290.000 خرید عسل کوهی
عسل یونجه

255.000

خرید عسل یونجه
عسل زعفرانی 295.000 خرید عسل با زعفران
عسل سبلان 195.000 خرید عسل سبلان
عسل زرشک 385.000 خرید عسل زرشک
عسل قنقال 240.000 خرید  عسل قنقال
عسل ارگانیک فوراور Forever تماس خرید عسل فوراور Forever
عسل مغز درجه 1 از 155.000 خرید عسل مغز
عسل و خشخاش 95.000 خرید عسل و خشخاش
اکسیر جوانی 125.000 خرید اکسیر جوانی

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت عسل طبیعی

قیمت عسل طبیعی به عوامل مختلفی بستگی دارد البته هر سال هم با توجه به شرایط اقتصادی کشور، حداقل حقوق کارگر، وضعیت آب و هوا و بارندگی، میزان برداشت عسل از کندوها و ده‌ها پارامتر دیگر هر ساله تغییر می‌کند.

علاوه بر اینها چند عامل مهم دیگر نیز وجود دارد که تاثیرات زیادی روی قیمت عسل دارد و در اینجا شما با آنها آشنا می‌شوید:

کیفیت عسل

مهمترین عامل در قیمت عسل ، کیفیت عسل است. البته کیفیت عسل فقط و فقط با آنالیز عسل در آزمایشگاه های استاندارد که زیر نظر سازمان غذا و دارو هستند باید انجام شود. اگر چه هرچقدر کیفیت عسل بالاتر باشد، قیمت عسل نیز بالاتر است ولی این دلیل بر آن نیست که عسلی با قیمت بالاتر کیفیت بهتری هم داشته باشد.

ما در عسل هپی هانی خود را مقید به انجام اینکار می‌دانیم و نتایج آزمایش عسل را برای هر محصول در برگه هر محصول قرار داده ایم. به طور مثال می‌توانید نتیجه آزمایش عسل گون را در اینجا مشاهده کنید.

 

نوع عسل

پارامتر دیگری که بر روی قیمت عسل تاثیر دارد نوع گیاهانی است که زنبور عسل از آن تغذیه می‌کند. معمولا عسل‌های طبیعی به دو دسته عسل تک گل و عسل چند گیاه تقسیم بندی میشود .

همانطور که می دانید برداشت عسل تک گل در زمان و مکان محدودی انجام می‌شود و مقدار تولید آن معمولا در حجم کمتری انجام میشود و البته بر حسب نوع گیاه  اختلاف زیادی بین میزان تولید و قیمت عسل حاصل شده میباشد. مثلا قیمت عسل سیاه دانه که در مدت کوتاهی برداشت میشود نسبت به اکثر عسل‌های دیگر بالاتراست. به عبارت دیگر معمولا ( و نه همیشه ) قیمت عسل‌ های چهل گیاه به مراتب کمتر است.

 

بسته بندی

مورد دیگری که باعث اثر گذاری روی قیمت عسل می‌شود، نوع و کیفیت بسته بندی و کیفیت ظروف آن است.

بهترین ظرف برای بسته‌بندی انواع مواد غذایی ظروف شیشه‌ای است که هیچ گونه واکنش شیمیایی نسبت به آن اتفاق نمی‌افتد. ظروف پت و ظروف فلزی نیز برای بسته بندی عسل استفاده می‌شوند.

هپی هانی بسته بندی خود را از بهترین انواع ظروف پت PET انتخاب کرده تا ارسال آن به سراسر کشور با امنیت بیشتری انجام شود. این ظروف کاملا بهداشتی و مطابق با استاندارد ملی ایران است.

عسل وارداتی

اگرچه بیشتر عسل مصرفی ایران تولید داخل کشور است، مقادیری عسل وارداتی که از کشورهای دیگر نیز وارد ایران می‌شوند وجود دارند. واردات عسل بیشتر از کشور آلمان ، اسپانیا و استرالیا انجام می‌شود که قیمت این عسل‌ها نیز نسبتا گران است.

آیا قیمت عسل بالا، معرف کیفیت بیشتر عسل است؟

متاسفانه این روزها باورهای سفید یا سیاه در مردم شکل گرفته است. برخی افراد معتقدند هر چقدر پول بدهی آش میخوری و بهای گزافی را برای خرید عسل معمولی می‌پردازند . از طرف دیگر برخی دیگر معتقدند همه‌ی عسل‌ها تقلبی است و هیچ یک از محصولات بازار  کیفیت ندارد.

در این‌باره عسل هپی هانی رسالت خود را تهیه و تامین عسل طبیعی با بهترین کیفیت موجود و قیمت مناسب می‌داند و برای این امر تمام تلاش خود را انجام می‌دهد.