عسل در فضا و زنبورهای فضانورد

زنبورهای عسل در مأموریت‌های خارج از زمین در کنار فضانوردان

عناوین

عسل در فضا ، عسل برای فضا نوردان

زنبورهای عسل در فضا یا عسل فضایی!

در سفرها و مأموریت‌های فضایی پیچیده، فاکتورهای فراوان و مختلفی بر سلامت و عملکرد فضانوردان تأثیرگذار است. از جمله‌ی این فاکتورها، تغذیه‌ی سالم و مناسب برای فضانوردان در محیط‌های بی‌گرانش و شرایط سخت فضایی است و عسل در فضا به خوبی نقش خود را در ایفا کرده است.

یکی از مواد غذایی ارزشمندی که به عنوان منبع انرژی غنی با خواص فراوان برای آنان در نظر گرفته شده، عسل طبیعی است. اما آیا می‌دانید که عسل در فضا چه نقش‌هایی ایفا می‌کند؟ آیا میدانستید که عسل همراه همراه فضانوردان بوده است؟

در دهه‌های گذشته، فضانوردان و محققان فضایی عسل را به عنوان یک جزء مهم از رژیم تغذیه‌ای خود انتخاب کرده‌اند. خواص تغذیه‌ای، انرژی‌زایی  فاسد نشدنی عسل در محیط بی‌گرانشی باعث شده تا تکنولوژی‌های نوینی ساخته شود که عسل در فضا تولید ‌کنند. دنیای علم به دنبال بهره‌برداری بهتر از عسل در مأموریت‌های فضایی است.

این مقاله به شما تاریخچه، خواص و تکنولوژی مصرف عسل در فضا را معرفی می‌کند و بر روی اهمیت این ماده طبیعی در حمایت از سلامت و عملکرد فضانوردان تأکید می‌کند.

” بعلاوه باعث می‌شود که شما، که روی زمین هستید و به انواع عسل طبیعی تازه و مرغوب دسترسی داشته باشید نگاهی عمیق‌تر به آن بکنید و در رژیم روزانه خود قرار دهید.”

در ادامه، با ما همراه باشید تا در دنیای علم و تکنولوژی عسل، در مأموریت‌های فضایی سفر کنیم و بیشتر در مورد این جنبه جذاب از تغذیه در فضا بیاموزیم.

تغدیه فضانوردان در فضا

تغذیه فضانوردان در مأموریت‌های فضایی یک چالش بزرگ است. فضانوردان باید از منابعی استفاده کنند که در شرایط بی‌وزنی‌ و نبود جاذبه و محدودیت‌های مکانی و زمانی مناسب باشند. بر اساس شواهد در دسترس عمده منابعی که برای تغذیه‌ی فضانوردان در فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد عبارتند از :

1 – مواد غذایی اصلی:

 مواد غذایی اصلی معمولاً از پایگاه‌های زمینی به فضا منتقل می‌شوند. این مواد شامل انواع نان، گوشت، ماهی، مرغ، سبزیجات، میوه و میان‌وعده‌های مختلف می‌شوند.

2. مواد غذایی خشک:

 مواد غذایی خشک معمولاً حاوی میوه‌ها، سبزیجات، نان، گوشت، ماهی و دیگر مواد غذایی هستند که بصورت خشک شده همراه فضانوردان ارسال می‌شود. این مواد می‌توانند در مدت طولانی‌تری نگهداری شوند و به عنوان یک منبع غذایی مهم در فضا استفاده ‌شوند.

3 – مواد غذایی منجمد:

 مواد غذایی منجمد نیز می‌توانند برای مدت طولانی نگهداری شوند و معمولاً در یخچال‌ها در مأموریت‌های فضایی استفاده می‌شوند. این مواد شامل گوشت منجمد، سبزیجات منجمد، میوه‌ها و غذاهای آماده منجمد می‌شوند.

4 – مواد غذایی با طول عمر طولانی:

برای مأموریت‌های درازمدت، مواد غذایی با طول عمر طولانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مواد شامل مواد غذایی کم‌نمک و کم آب مثل پنیر و نان تست‌شده  و عسل می‌شوند.

5 – مواد غذایی خودکفا:

 توسعه فناوری‌هایی که به فضانوردان اجازه تولید مواد غذایی در فضا می‌دهد، در حال ادامه است که شامل تکنولوژی‌هایی برای کشت گیاهان و پرورش حیوانات در فضا می‌شود.

6 – مکمل‌های تغذیه:

 در مواردی که ممکن است فضانوردان به مواد غذایی خاصی نیاز داشته باشند، مکمل‌های تغذیه‌ای مثل ویتامین‌ها و مواد معدنی به کار می‌روند. بسیار از این مکمل‌ها از محصولات مرتبط با عسل هستند که به افراد معمولی نیز پیشنهاد می‌شود.

7 – نوشیدنی‌ها :

 نوشیدنی‌ها از ضروری‌ترین منابع خوراکی مورد نیاز انسان در فضا است. انسان‌ها برای تأمین نیازهای آبی خود از سیستم‌های بازیافتی آب و تجهیزات تصفیه آب استفاده می‌کنند.

8 – میان‌وعده‌های آماده:

 برای تنوع در رژیم غذایی، میان‌وعده‌های آماده که شامل تنقلات، پروتئین، و محصولات دیگر می‌شوند، مصرف می‌شوند.

ویدیوی کوتاه عسل در فضا

تاریخچه‌ی مصرف عسل در فضا

تاریخچه‌ی مصرف عسل در مأموریت‌های فضایی یک موضوع جالب و جذاب است و به مطالعه تجربیات و تکنولوژی‌های توسعه یافته برای استفاده از عسل طبیعی در شرایط بی‌وزنی و فضای خارج از جو می‌پردازد. در ادامه با این موضوع بیشتر آشنا می‌شویم :

  • مأموریت‌های مرکوری و جمع آوری تجربیات اولیه (1960 – 1963):

 در دهه 1960، مأموریت‌های فضای پیمای مرکوری به عنوان اولین مأموریت‌های فضایی انجام شدند. در این مأموریت‌ها، فضانوردان از عسل به عنوان یک منبع غذایی واحد برای تأمین انرژی و تغذیه خود استفاده می‌کردند.

  • مأموریت‌های آپولو (1969 – 1972):

 مأموریت‌های آپولو نخستین مأموریت‌هایی بودند که انسان‌ها به سطح ماه رسیدند. در این مأموریت‌ها نیز عسل به عنوان یک منبع غذایی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

  • استفاده متنوع‌تر در مأموریت‌های فضایی بعدی (1980 به بعد):

 در دهه‌های بعدی، تکنولوژی‌های تولید و نگهداری عسل در فضا بهبود یافت. این موضوع باعث تنوع بیشتر در نوع و شکل مصرف عسل در فضا شد. همچنین، مصرف عسل به عنوان یک منبع طبیعی برای تقویت انرژی و مواد غذایی فضانوردان تأکید بیشتری پیدا کرد.

  • مصرف عسل در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS):

 در ایستگاه فضایی بین‌المللی که از سال 2000 در مدار زمین واقع شده است، فضانوردان به طور منظم عسل را به عنوان یکی از مواد غذایی اصلی خود مصرف می‌کنند. در آنجا عسل به اشکال مختلف در میان‌وعده‌ها، پخت غذاها و تهیه نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاریخچه مصرف عسل در فضا و مأموریت‌های فضایی نشان می‌دهد که این ماده طبیعی به عنوان یک منبع غذایی مؤثر و با اهمیت در محیط فضایی شناخته شده است. تحقیقات و توسعه‌های آینده در این زمینه ممکن است بهبودهای بیشتری در مصرف عسل در مأموریت‌های فضایی به همراه داشته باشد.

عسل برای فضانوردان در سفینه مرکوری
فضاپیمای مرکوری

خواص عسل در فضا

مصرف عسل برای فضانوردان در شرایط خاص فضایی می‌تواند فواید متعددی برای آنها داشته باشد. این خواص نه تنها به عنوان یک منبع غذایی بلکه به عنوان یک ماده دارویی هم در نظر گرفته می‌شوند. در زیر به برخی از فواید عسل برای فضانوردان اشاره شده است:

1 – منبع انرژی:

 عسل حاوی قندهای ساده مانند گلوکز و فرکتوز است که به سرعت انرژی فراهم می‌کنند. این ویژگی مهم برای فضانوردان است که نیاز به انرژی بالا در مأموریت‌های فضایی دارند.

2 – تأمین ویتامین‌ها و مواد معدنی:

 عسل حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند ویتامین‌های B و C، کلسیم، منیزیم و پتاسیم است که برای حفظ سلامت عمومی و حداکثر کارایی فیزیکی فضانوردان اساسی هستند.

3 – خواص ضد میکروبی و ضد التهابی:

 عسل دارای خواص ضد باکتریایی و ضد ویروسی است که می‌تواند به فضانوردان در مقابل عفونت‌های ممکن در مأموریت‌های فضایی کمک کند. همچنین، خواص ضد التهابی عسل ممکن است در کاهش التهاب‌های مرتبط با شرایط فضایی مؤثر باشد.

4 – کمک به مصرف کمتر آب:

 در فضا، محدودیت‌هایی برای مصرف آب وجود دارد و عسل می‌تواند به عنوان جایگزینی برای مواد غذایی کم‌آب مورد استفاده قرار بگیرد. این ویژگی بسیار مهم است؛ زیرا در مأموریت‌های فضایی طراحی برنامه‌های تامین آب چالشی بسیار بزرگ است.

5 – خواص آرام بخشی:

 مصرف عسل ممکن است به عنوان یک خوراکی برای بهبود شرایط روانی فضانوردان مورد استفاده قرار گیرد. عسل می‌تواند به فضانوردان کمک کند تا در شرایط استرس‌زا و تنهایی در مأموریت‌های طولانی مدت از نظر روانی پایدار باشند و آرامش بیشتری احساس کنند.

6 – تأثیر مثبت بر ایمنی سیستم تنفسی:

 تحقیقات نشان داده است که مصرف عسل ممکن است به بهبود عملکرد سیستم تنفسی کمک کند. این ویژگی می‌تواند در مواجهه با مشکلات تنفسی در فضا مؤثر باشد.

در کل، عسل به عنوان یک منبع غذایی و دارویی معتبر در مأموریت‌های فضایی به خصوص در مقابله با چالش‌های تغذیه‌ای و بهداشتی، در محیط فضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تحقیقات بیشتر در این زمینه ادامه دارد تا به بهبود استفاده از عسل در مأموریت‌های آینده‌ی فضایی کمک کند.

عسل برای فضانوردان

عسل تولید شده در فضا

بله! در فضا عسل تولید شده است. تاکنون تحقیقات و توسعه‌هایی انجام شده که فضانوردان امکان تولید عسل در شرایط بی‌گرانشی و فضای بیرونی را فراهم کرده‌اند. این تکنولوژی‌ها به ویژه در ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

برای تولید عسل در فضا، معمولاً از کندوهایی با ساختار خاصی استفاده می‌شود که به فضانوردان اجازه استفاده از آنها در شرایط بی‌گرانشی را می‌دهند. این کندوها معمولاً شامل تخم‌گذاری ملکه و تولید عسل هستند که در محیط فضایی به تغذیه و رشد می‌پردازند. عسل تولید شده در فضا با توجه به شرایط و تغذیه مخصوص به زنبورها، معیارها و کیفیت متفاوتی نسبت به عسل زمینی داشته‌اند.

تکنولوژی‌های جدید، در حال مطالعه‌ی تأثیر شرایط فضایی بر رفتار و زندگی ‌زنبورهای عسل و ویژگی‌های شیمیایی عسل تولید شده در فضا هستند. همچنین، تولید عسل در فضا می‌تواند تجربه‌ی مفیدی باشد و به دانشمندان زیست‌شناس و تغذیه درک بهتری از تغذیه و رشد در شرایط غیر زمینی بدهد.

 

honey comb in space عسل در فضا و زنبورهای فضانورد
کندوهای خودبافت تهیه شده در فضا

اولین سفر زنبورهای عسل به فضا

اگرچه مأموریت‌های فضایی دیگری وجود داشته  که شامل زنبورهای نجار  carpenter bees  (2003) و زنبورهای برش‌دهنده برگ leafcutter bees (2018) بوده‌اند، اما زنبور عسل اولین زنبوری بود که به فضا فرستاده شد، هرچند سفر نخستین آنها نتوانست به عنوان یک موفقیت بزرگ تلقی شود.

اولین مأموریت فضایی زنبورهای عسل (STS-3) در فضاپیمای کلمبیا در تاریخ 22 تا 30 مارس 1982 برگزار شد. در این مأموریت زنبورها بخشی از برنامه مشارکت دانش‌آموزان فضاپیما (SSIP) بود که به تفاهم میان انجمن معلمان علوم ملی (NSTA) و NASA توسط آنها حمایت می‌شد.

این برنامه به دانش‌آموزان دبیرستان‌های ایالات متحده فرصت می‌داد تا آزمایشاتی را برای اجرا در مأموریت‌های فضایی پیشنهاد دهند. زنبورها برای این مطالعه توسط مزرعه زنبورهای کاپلین در آرکادیا، تگزاس، تامین شدند. نتایج این مطالعه در یک گزارش به نام “مشاهده پرواز حشرات در شرایط تراکم صفر” نوشته تاد نلسون و جیمز پترسون منتشر شد.

اهمیت تغذیه زنبورها در فضا

تغذیه در طول مأموریت فضایی به عنوان یک عامل بسیار حیاتی شناخته شد. غذا دهنده‌هایی که در طول مأموریت فضایی استفاده شدند، از لوله‌های تفلون با مواد جذب‌کننده درونی آغشته به محلول شکر تشکیل شده بودند. محققین  معتقد بودند که این نوع غذا دهنده، که باید برای هر سه نوع حشره ارسالی به فضا مورد استفاده قرار می‌گرفت، احتمالاً برای زنبورهای عسل کاربردی نبوده است، زیرا همه‌ی چهارده زنبوری که در ارتفاعات با اوربیتر سفر کرده بودند، در جعبه پرواز خود فوت کردند.

گزارش نهایی اظهار کرد: “چهارده زنبور موجود در STS-3 تنها بر روی سطوح توری درون جعبه پرواز قدم می‌زدند. به نظر می‌رسید که قادر به چسبیدن به سطوح پلاستیک صاف نبودند. تلاش‌های کوتاهی برای پرواز منجر به مسیرهای ناپایدار، چرخش حول محور بدنشان و شناوری با بال زدن کم یا بدون بال زدن بود.

شناوری به مدت طولانی مشاهده شد و به نظر می‌رسید که از ناتوانی در چسبیدن به سطح صاف ناشی می‌شود. علاوه بر این، ممکن است تامین تغذیه فراهم شده برای زنبورها کافی نبوده باشد و این ممکن است منجر به خستگی و کنترل نامناسب در پرواز شود و منجر به شناوری در شرایط بدون گرانش شود.

نتایج تحقیق

مقاله به طور مشخص می‌فرماید: “مقایسه واکنش‌های پرواز در شرایط صفر گرانش سه گونه حشرات نشان می‌دهد که مگس‌ها بیشترین توانایی را در کنترل پرواز و جهت‌دهی بدنی داشتند. کرم‌های کاترپیلار کاهو به نظر می‌آمد که کمی در کنترل پرواز و جهت‌دهی بدنی نسبت به مگس‌ها ضعیف‌تر بودند. زنبورها به نظر می‌آمد که قادر به کنترل پرواز خود در شرایط صفر گرانش نبوده و به طور عمده در داخل جعبه پرواز به صورت تصادفی شنا می‌کردند.”

پس از اتمام مأموریت فضایی، دکتر شیم شیمانوکی از آزمایشگاه زیست‌محیطی کنهایی دولتی آمریکا (USDA) در بلتسویل، مریلند، چهار زنبور را (دو تا از جعبه صفر گرانش و دو تا از جعبه یک گرانش) که توسط آقای مل کوپلین برای او فرستاده شده بودند، مورد بررسی قرار داد. شیمانوکی متوجه شد که زنبورهای موجود در جعبه صفر گرانش از هر گونه بیماری شناخته شده زنبوری خالی بودند. او همچنین متوجه شد که محلول قند مورد استفاده برای تغذیه حشرات برای نگه‌داری زنبورها در طی دوره نه روزه بیش از حد ضعیف بوده است.

موفقیت مأموریت فضایی زنبورهای عسل

در سال 1984، ناسا باز هم زنبورهای عسل را با فضاپیمای دیسکاوری (Discovery) به سفر فرستاد،. این ماماریت برای  بررسی تخمگذاری ملکه زنبور عسل بود

مطابق با علاقه NASA به کلمات مخفف، زنبورها در یک ماژول حفاظتی زنبور (BEE) آلومینیومی نگه داشته می‌شدند که با یک سقف لکسان (Lexan) برای تسهیل بازرسی‌های بصری و عکاسی ساخته شده بود. این ماژول BEE شامل “یک لگن تغذیه، سه قاب چوبی شان عسل، یک اتاق پرواز کوچک، یک سوراخ تهویه، یک پنجره‌ی باد و دو سنسور دما” بود. ماژول BEE همچنین شامل یک سیستم فیلتراسیون بود تا به مشکلاتی که ممکن بوده باشد که زنبورهای مرده و مواد زاید ناشی از زنبور که ممکن بود خطراتی برای خدمه انسانی ایجاد کنند، پاسخ دهد.

از آنجایی که تنها حشراتی که در طی مأموریت در ماژول BEE حضور داشتند زنبورهای عسل بودند، تغذیه‌کننده به گونه‌ای طراحی شد که به نیازهای زنبورها توجه کرده باشد. از آنجایی در جاذبه‌ی بسیار کم فضا، مایعات، به قطرات مجزا تبدیل می‌شد و آن قطرات برای زنبورها تقریباً بی‌فایده و  برای خدمه مضر بود؛ تغذیه‌کننده در ماژول BEE با مخلوطی از شیره قند استاندارد با آگار پر شد، که باعث ایجاد یک خاصیت نیمه‌جامد در تغذیه شد.

مشاهدات این آزمایش

خدمه‌ی پرواز در طی مأموریت چهار نوبت زنبورهای مداری را مشاهده کردند:

  • 6 آوریل (9 ساعت پس از پرتاب) – زنبورها پس از پرتاب به زندگی باقی ماندند.
  • 9 آوریل – ضبط و مشاهده ویدیویی از زنبورها و رفتار آنها. برخی از زنبورها تلاش‌های کوتاهی برای پرواز داشتند و با دیواره‌های ماژول برخورد می‌کردند.
  • 11 آوریل – ضبط ویدیویی اضافی از زنبورها و رفتار آنها.
  • 13 آوریل – مشاهدات نهایی تصویری. الگوهای پرواز نشان داد که زنبورها به طور کامل به میکروگرانش تطابق یافته‌اند.

مقاله علمی در مجله آپیدولوژی (1985) درباره این مأموریت اظهار کرد: ” مشاهده شد که زنبورهای کارگر روی مخلوط شیره‌ی قند جمع شده و مستقیماً از آن تغذیه ‌کردند. زنبورها در حالی دیده شدند که بال‌های خود را به صورت گروهی نزدیک به ورودی هوا باز کرده و بال می‌زدند.

 دسته‌های  دیگری از زنبورها از منبع قند به سمت شان عسل حرکت می‌کردند. زنبورهای مرده توسط زنبورهای کارگر دیگر از جمع خارج می‌شدند.”

گزارش پایانی آزمایش

زنبورهای فضایی جان سالم به در بردند و از مجموعاً حدود 3400 زنبور کارگر و ملکه در ماژول BEE، تنها 120 تا از آنها طی مدت پرواز فضایی تلف شدند.

 

کندوهای عسل فضایی
کندوهای مخصوص در فضا
عسل برای فضانوردان
ماژول Bee Enclosure Module (BEM) که زنبورها را در برابر خدمه انسان در طول پروازشان به فضا محافظت می کرد.

ايستگاه فضايي عسل یا کندوهای فضایی

زنبورها شان عسل را هم به صورت طبيعي و خودبافت ساختند. متوسط قطر خانه‌های شش ضلعی شان ساخته شده در فضا نسبت به آنچه در زمين ساخته مي‌شود، كوچك‌تر و ضخامت ديواره‌هاي آن بيشتر بود.

در زمینه پرواز فضایی توسط زنبورها، زنبورهای عسل به نظر می‌آمد که توانایی یادگیری و تطبیق با شرایط فضایی را داشته‌اند، به ویژه که برخلاف خدمه انسانی که قبل از پرواز آموزش‌های زیادی دریافت کرده‌اند، زنبورها هیچ آموزشی نداشته‌اند.

 “مشاهده شد که زنبورها در پروازهای کوتاه شرکت می‌کردند: در تاریخ 9 آوریل برخی از زنبورها با دیواره‌های ماژول برخورد می‌کردند، اما در تاریخ 13 آوریل زنبورها در پروازهای هدایت‌شده از برخورد با دیواره‌ها اجتناب می‌کردند.

 خدمه در دفترچه‌ی یادداشت نویسی ثبت کردند که ‘…تا روز هفتم زنبورهای از تخم بیرون آمده خوب توسعه یافته‌اند و به شرایط عادت کرده‌اند. دیگر تلاش نمی‌کنند که روی شسطح جعبه پرواز پرواز کنند. بسیاری از آنها واقعا از یک مکان به مکان دیگر پرواز می‌کنند'”.

شرایط در فضا به اندازه‌ای متفاوت از زمین است که چنین مأموریت‌هایی معمولاً تمرینات علمی هستند . اگرچه جذاب  و جالب هستند و ما را  شیفته ی خود می‌کنند ، اما در نهایت ارزش عملی برای پرورش‌دهندگان زنبور مستقر در زمین  و زنبورداران ندارد.

اما در مورد ما انسان‌ها، می‌توان نتیجه این باشد که در حال حاضر کار چندان ارزشمندی در کرات و سیارات دیگر نمیتوانیم انجام دهیم و بهتر است بیش از پیش بیاموزیم که از کره زمینی که در حال حاضر در اختیار داریم و از نعمتهای بی پایان آن استفاده می‌کنیم بیشتر مراقبت کنیم.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله / متن
5 1 رای
رأی دهی به مقاله / متن
عضویت
اطلاع رسانی
guest
نام و نام خانوادگی

0 نظر
فیدبک‌های داخلی
مشاهده همه نظرات