عسل برای تقویت حافظه و بهبود آلزایمر

عسل برای حافظه همچون سوخت جت، باعث تقویت حافظه می‌شود و از بروز آلزایمر پیشگیری می‌کند

عناوین

تقویت حافظه با عسل

عسل برای حافظه و بهبود آلزایمر

تقویت حافظه به خصوص تقویت حافظه با عسل یکی از مسائلی است که در سال‌های اخیر به دلیل مختلف از جمله بیماری کرونا مورد توجه قرار گرفته است.

وقتی صحبت از تقویت حافظه می‌شود نه تنها منظور پیشگیری از آلزامیر یا نواقص حافظه در پیری است؛ بلکه تقویت حافظه در سنین پایین نوجوانی و جوانی مورد توجه قرار گرفته و سبب پیشرفت در کارها می‌شود. تقویت حافظه می‌تواند در انجام راحت‌تر کارهای روزانه، تحصیل کارهای اداری و تجاری به ما کمک کند و موفقیت‌های بزرگی را رقم بزند.

راهکارهای مختلفی برای تقویت حافظه در کتابها و وب سایتهای مختلف می‌توان یافت که عمدتا در مورد تمرینات ذهنی، بازهای فکری، محاسبات ریاضی و از این قبیل موارد است. اگرچه بیشتر این تمرینات مفید هستند اما مغز و حافظه‌ی انسان همانند یک ماشین به سوخت مناسب و ارزشمند نیاز دارد تا بتواند با سرعت و دقت و بدون ریپ زدن حرکت کند.

یکی از مواد طبیعی که می‌تواند انرژی لازم برای حرکت و شتابدهی به مغز، این ماشین مهم وجود ما را تامین کند و باعث تقویت حافظه شود عسل طبیعی است. عسل برای تقویت حافظه مانند سوخت جت، با تامین انرژی لازم  با خواص ویژه‌ی خود علاوه بر تقویت حافظه ، برای درمان بیماری‌هایی مانند ضعف حافظه، آلزامیر و… بسیار مفید است.

در این مقاله قصد داریم از خواص علمی اثبات شده‌ی عسل برای حافظه و انواع عسل‌ تقویت کننده‌ی حافظه و بررسی آن‌ها بپردازیم.

سابقه‌ی تحقیقات علمی تقویت حافظه با عسل

از سال 2003 تا 2008 تحقیقی توسط دکتر فیضل الحمیاری در دانشکده پزشکی دانشگاه بابیلون انجام شد که به بررسی تاثیر عسل در جلوگیری از زوال عقل پرداخته شد. در این آزمایش که حدود 2893 شرکت‌کننده بالای 65 سال داشت، به طور تصادفی انتخاب شدند و مورد بررسی قرار گرفتند، 2290 نفر از این افراد سالم و 603 نفر مبتلا به زوال عقل یا آلزامیر خفیف بودند. در این تحقیق تقریبا نیمی از افراد به طور روزانه عسل و گروه دیگری عسل نما دریافت می‌کردند.

بعد از حدود 5 سال یعنی در سال 2008 دریافتند که مجموعا 489 نفر از افراد به زوال عقل مبتلا شدند که 394 نفرشان از گروهی بودند که عسل نما دریافت می‌کردند و تنها 95 نفر از گروهی بودند که عسل دریافت کرده بودند. این تفاوت بین مبتلایان از نظر آمار بسیار چشم‌گیر بود و محققان به این نتیجه رسیدند که افرادی که مصرف روزانه عسل داشته باشند به میزان کمتری در معرض ابتلا به آلزامیر و بیماری‌های ضعف حافظه هستند.

تحقیق دیگری نشان می‌دهد که خواص پلی فنول عسل می‌تواند با استرس اکسیداتیو مقابله کند و سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی سلول‌ها را بازیابی کند و در نتیجه به بهبود مشکلات حافظه کمک شایانی کند. عسل طبیعی از سفت شدن عروق جلوگیری می‌کند و باعث شده همیشه نرم نگه داشته شوند که در این صورت مواد غذایی بهتر به مغز و عصب‌ها می‌رسند و حافظه تقویت می‌شود.

در مورد خواص عسل برای حافظه در زنان تحقیق دیگری انجام شد که در آن، این موضوع ذکر شد: با افزایش سن زنان شاهد کاهش هورمون استروژن در بدن هستیم که می‌تواند تاثیر منفی روی یادگیری زبانی و حافظه زنان سن بالا داشته باشد. در سال 2011 تحقیقی 16 هفته‌ای توسط دانشگاه سینز مالزی انجام شد که دانشمندان به این نتیجه رسیدند که زنان یائسه وقتی به صورت روزانه عسل دریافت می‌کنند، بعد از مدتی شاهد بهبود در تمرکز و قدرت حافظه خود می‌شوند.

 

عسل برای حافظه

کدام عسل برای حافظه مناسب است؟

احتمالا هنگام خرید عسل به دلیل تنوع زیاد عسل‌های مختلف با هدف تقویت حافظه با عسل ، دچار سردرگمی شده باشید در نتیجه نتوانید بهترین عسل را مناسب نیاز خود انتخاب کنید. به همین دلیل در ادامه به چند نمونه از عسل‌های مفید برای تقویت حافظه و ویژگی آن‌ها می‌پردازیم.

  1. عسل بهارنارنج برای حافظه

عسل بهارنارنج که به نام عسل مرکبات هم معروف است، عموما در شمال کشور و در مناطقی از استان فارس تولید می‌شود. این عسل از شکوفه‌های درخت نارنج به دست می‌آید که سرشار از ویتامین سی است. عسل بهارنارنج با خواص فوق‌العاده به تقویت حافظه و آرامش اعصاب کمک کرده و مصرف منظم آن در وعده صبحانه، حافظه شما را تقویت می‌کند.

  1. عسل گون برای تقویت حافظه

یکی از معروف‌ترین عسل‌های تک گل در ایران ، عسل گون یا گزانگبین است. این عسل با طعم خوشمزه و خاص خود سرشار از آهن است و از درختچه گزانگبین تهیه می‌شود. این عسل اثرات خوبی بر درمان آلزایمر دارد. بسیاری از طبیبان قدیم بر این باورند که دلیل اصلی ضعف حافظه و بروز بیماری‌هایی مثل آلزایمر، سردی مغز است؛ به همین دلیل عسل‌های با طبع گرم برای درمان آلزایمر مفید هستند. عسل گون گرمای زیادی به مغز می‌دهد و درمان‌گر بسیاری از بیماری‌های اعصاب و روان است.

اگر می‌خواهید متوجه تاثیر شگفت‌انگیز این عسل شوید، آن را باید به صورت مداوم و روزانه مصرف کنید. تجربه ثابت کرده استفاده از عسل گون برای تقویت حافظه دانش‌آموزان و افراد در حال تحصیل بسیار مفید باشد. صبح ناشتا و شب پیش از خواب زمان خوبی برای تقویت حافظه با عسل و رفع آلزامیر است.

  1. تقویت هوش و حافظه با عسل سیاه دانه

سیاه دانه از گذشته تا امروز به عنوان ماده‌ای مقوی برای حافظه به شمار می‌رود که از قدیم برای پیشگیری و درمان بیماری‌های ذهنی مورد استفاده قرار می‌گرفت. عسل سیاه دانه هم خاصیت تقویت شده‌ی سیاه دانه را برای تقویت حافظه دارد که با مصرف آن در یک دوره زمانی می‌توان نتیجه فوق‌العاده‌ای در افزایش حافظه و جلوگیری از آلزایمر کسب کرد.

  1. عسل شبدر برای بهبود ضعف حافظه

اگر به دنبال عسلی هستید که خواص آن برای تقویت حافظه دارای اثبات علمی باشد، عسل شبدر گزینه‌ای عالی برای شماست؛ چرا که در تمام دنیا به عنوان تقویت‌کننده حافظه شناخته می‌شود.

این عسل بازکننده عروق است و برای کسانی که فعالیت سنگین فیزیکی دارند، بسیار مفید است. این عسل برای تقویت حافظه و جلوگیری از آلزامیر تاثیر خارق‌العاده‌ای دارد و با مصرف مستمر عسل شبدر می‌توان شاهد تاثیر خوب آن بود.

  1. بهبود عملکرد مغز و حافظه با عسل یونجه

عسل یونجه عسلی نیست که همه افراد با آن آشنایی داشته باشند؛ اما خواص کم‌نظیر آن مانند کمک به افزایش قدرت حافظه و یادگیری انسان تاثیر مفیدی بر مغز دارد که مصرف روزانه آن کمک بزرگی برای پیشگیری از آلزایمر محسوب می‌شود. مصرف روزانه و منظم عسل یونجه برای پیشگیری از آلزایمر کاملا محسوس است.

درمان آلزایمر با ژل رویال

تحقیقات فراوانی که دانشمندان بر روی ژل رویال انجام داده‌اند نشان می‌دهد ژل رویال می‌تواند باعث بازسازی و رشد سلول‌های مغزی شود و سبب جوان‌سازی سلولها از جمله سلولهای مغزی شود. ژل رویال از پیشرفت ضعف حافظه به آلزامیر جلوگیری کند. اگر چه این محصول جانبی زنبور عسل قیمت بسیار بالاتری نسبت به عسل طبیعی دارد اما برای درمان آلزایمر ژل رویال یک گزینه‌ی ارزشمند است و صورتی که از نظر هزینه‌ی آن مشکلی ندارید پیشنهاد می‌شود ژل رویال یا رویال ژلی تهیه کنید.

تقویت حافظه، درمان ضعف حافظه و پیشگیری از آلزایمر نیاز به شیوه درمان خاص و ترسناکی ندارند و تنها با مصرف انواع عسل طبیعی و بهتر از آن ژل رویال که در این مقاله به طور خلاصه گفته میتوانید به طور ارگانیک فراموشی یا ضعیف شدن حافظه را برطرف کنید . این محصولات نه تنها باعث بهبود حافظه افراد پیر و سالخورده می‌شود برای تقویت و سلامت عمومی آنها نیز کاملا موثر است.

شما نیز با استفاده از عسل‌ برای تقویت حافظه خود کمک بگیرید و رشد و بهره‌وری خود را بهبود دهید. البته توجه کنید که این تاثیر با مصرف روزانه و مستمر ظاهر می‌شود و با یکبار نوشیدن عسل نتیجه‌ی خاصی نمی‌گیرید.

 

5 1 رای
رأی دهی به مقاله / متن
5 1 رای
رأی دهی به مقاله / متن
عضویت
اطلاع رسانی
guest
نام و نام خانوادگی

0 نظر
فیدبک‌های داخلی
مشاهده همه نظرات